• 02126760391
  • info@emenhesarpouya.com
  • شنبه تا چهارشنبه : 8:00 - 17:00
حفاظت از منزل

حفاظت از حریم شخصی

بحث حفاظت ازحریم شخصی و حفاظت و حراست از مجموعه ها همیشه یکی از مشکلات و دغدغه های اصلی انسان بوده، که در طول زمان به دلیل زیر ساخت های سنتی و ضعیف، اکثر اماکن اغلب در معرض آسیب، سرقت و دزدی کلان یا جزئی قرار می گرفته است.

با توجه به تعدد سرقت از اماکنی از قبیل باغ، ویلا، کارگاه، انبار، سوله و کارخانجات و …. در اکثر مواقع، پیگیری به دلیل حجم بالای موارد مشابه عملاً بی نتیجه بوده و گاهی حتی با دوندگی های بسیار و صرف هزینه های زیاد به نتیجه نمی رسد، حتی گاهی بعد از شناسایی سارقین امکان پیگیری و استرداد مورد مسروقه بسیار سخت بوده و روند طولانی دارد.

موضوع سرقت متاسفانه یکی از مشکلات و نگرانی های همیشگی خانواده ها بوده و در جاهایی که منجر به تخریب و سرقت توامان می گردد ، علاوه بر ضرر مادی گاهی آثار و آسیب روانی آن خیلی جدی تر می باشد، حتی در مواردی ارزش اجناس مسروقه به لحاظ مادی چشمگیر نبوده و بیشتر جنبه معنوی یا یادگاری برای اشخاص داشته و ارزش پیگیری ندارد که طبیعتاً آثار مخرب روانی چنین مواردی بیشتر و ماندگارتر نیز می باشد.

پیشگیری از سرقت در مناطق خلوت و حاشیه شهر

گاهی مشاهده گردیده در مناطق خلوت و حاشیه شهرها به دلیل عدم وجود حصار مناسب و بازدارنده، فنس های سنتی که به آسانی تخریب می گردد و منطقه به محل رفت و آمد و تجمع افراد معتاد، بی خانمان و یا حیوانات ولگرد تبدیل گردیده و سبب ایجاد مزاحمت و سرقت های جزئی و پیش پا افتاده از اماکن می شود. این مساله علاوه بر ایجاد ترس در ساکنین مناطق ویلایی باعث احساس عدم امنیت نیز می گردد.

 لذا بهترین، ساده ترین و کم هزینه ترین راه، پیشگیری از سرقت می باشد. متاسفانه در اکثر موارد سیستم های سنتی موجود مثل دیوار، نرده، فنس توری و یا انواع شاخ گوزنی حتی با وجود نگهبان و نیروی حفاظتی به تنهایی جوابگو نبوده و باعث پیشگیری نمی شود، لذا نیازمند است سیستم های حفاظتی جدیدی تعریف شود که ضمن بازدارندگی و قابلیت حفاظت از خود، هوشمند بوده و در صورت نفوذ به مجموعه، اطلاع و هشدار دهد.