فنس الکتریکی صنعتی
کامل ترین و ایده آل ترین سیستم حفاظتی هوشمند
فنس الکتریکی صنعتی
مختص نیروگاه ها ، صنایع و تاسیسات بزرگ ، پتروشیمی ، کارخانجات و صنایع مادر
شرکت ایمن حصار پویا
مشاور و تأمین کننده اقلام سیستم‌های حفاظت پیرامونی شرکت صنایع قطعات الکترونیک ایران

فنس الکتریکی صنعتی

 

سیستم فنس الکتریکی صنعتی ، سیستم حفاظتی پیشرفته و ایده آلیست که با ارائه حصاری نفوذ ناپذیر علاوه بر آوردن شوک استاندارد به معارض ، محل ( زون ) مورد تعارض در نقشه سایت در اتاق کنترل را نمایش می دهد .

سپس سیستم های امنیتی و پایشی نظیر دوربین ها ، آژیر ، پروژکتور و … از طریق برنامه نرم افزاری جامع مدیریت سیستم ،  فعال شده و  فرصت هر گونه نفوذ و خرابکاری را از معارضین سلب می نماید .

سیستم حفاظت پیرامونی فنس الکتریکی یا حصار شوکدار نوعی فنس بازدارنده، پیشگیری کننده ، شوکدار و آلارم دهنده است که به تنهایی به عنوان حفاظ فیزیکی کامل شناخته می شود و قابلیت نصب بر روی دیوار و یا سطح زمین ، به تنهایی و یا در کنار سایر حفاظ های سنتی ازقبیل نرده، سیم خاردار و فنس توری و … پیرامون اماکن وتاسیسات را دارد.

فنس الکتریکی ضمن ارائه حصاری نفوذ ناپذیر در برابر معارضین از طریق بازدارندگی با ایجاد شوک دردناک استاندارد و ایمن ، با اقدامات پیشگیرانه مکمل نظیر مشخص نمودن زون یا محل نفوذ در اتاق کنترل و فعال نمودن آلارم های محیطی از قبیل آژیر و پروژکتور، فرصت هرگونه خرابکاری را از معارضین سلب می نماید.

فنس الکتریکی حصاری حرفه ای و کار آمد بوده که قابلیت های منحصر به فردی از قبیل صدور فرمان چرخش به دوربین و ضبط تصاویر فرد متعارض از طریق برنامه نرم افزاری پایش و کنترل سیستم، برقراری تماس صوتی، سیستم پیجینگ دو طرفه، روشن نمودن سیستم روشنایی، فعال نمودن آژیر و اطلاع رسانی به نیروی گشت و حفاظت را دارد.

فنس الکتریکی صنعتی به چندین روش قابل نصب و بهره برداری می باشد

نصب و اجرای سیستم حفاظتی فنس الکتریکی به تنهایی

اجرای ساده سیستم فنس الکتریکی در فاز اول، با متعلقات نرم افزاری و سخت افزاری و بدون سیستم  نظارت تصویری و عدم انتقال تصاویر و پایش آنلاین از مرکز کنترل سیستمی بهینه و مقرون به صرفه ای می باشد. در این حالت با نصب آژیر، پرژکتور و چراغ خطر در محیط پیرامون به تنهایی جوابگوی نیاز مجموعه ها می باشد.

در این روش ابتدا محیط پیرامون به متراژ های معینی حداکثر تا 150 متر به نام زون تقسیم بندی شده سپس با نصب پایه های مخصوص در فواصل 2 الی 4 متر ، مفتول های فولادی با فاصله استاندارد 10 سانتی متر و موازی هم از میان عایق های مخصوص عبور داده شده و در ابتدا و انتهای هر زون از طریق قلاب ها و کشنده های مخصوص به صورت مستقل کشیده می شود سپس هر دستگاه آنالایزر یا انرژی دهنده به دو زون متصل شده و با توجه به برنامه ریزی ها و تنظیمات سیستم که از اتاق کنترل صورت می گیرد شوک کنترل شده ای را در زون ها ایجاد می نماید .

نرم افزار مدیریت جامع سیستم های حفاظتی

در صورت برخورد فرد متعارض به هر قسمت از محیط پیرامون و یا تلاش برای بریدن ، اتصال کوتاه ، بالا رفتن و تخریب فنس، علاوه بر دریافت شوک دردناک، زون مورد نظر در نقشه سایت از طریق برنامه نرم افزار جامع مدیریت پایش کنترل سیستم ، مشخص شده و آلارم هشدار نفوذ صادر نموده و به صورت همزمان آژیر و پروژکتور زون  مورد نظر در محیط پیرامون فعال می گردد.

فنس الکتریکی

نصب و اجرای سیستم حفاظت پیرامونی فنس الکتریکی در کنار سیستم نظارت تصویری

چنانچه محیط پیرامون کارخانجات و تاسیسات به سیستم نظارت تصویری و اتاق کنترل از طریق دوربین های ثابت و متحرک مجهز شده باشد امکان استفاده از دوربین ها و هماهنگی آن با سیستم فنس الکتریکی از طریق برنامه نرم افزاری جامع مدیریت سیستم های الکترونیکی و حفاظتی این شرکت امکان پذیر می باشد. با متصل شدن سیستم نظارت تصویری به سیستم فنس الکتریکی به محض برخورد فرد متعارض به هریک از زون ها علاوه بر فعال شدن آلارم های محیطی ، دوربین های متحرک ناحیه موردنظر شروع به چرخش و ضبط تصاویر فرد متعارض و نمایش آنلاین آن در اتاق مانیتورینگ نموده و اپراتور را با اعلان خطر آگاه می نماید.

ترکیب سیستم فنس الکتریکی با سیستم دوربین های مداربسته باعث ارتقاء فوق العاده کارایی دوربین ها شده و همچنین نیاز به پایش مداوم تصاویر و ضبط ذخیره سازی آن را منتفی می نماید.

چنین سیستم کارآمدی باعث مدیریت هوشمند دوربین ها و استفاده بهینه از نیروی انسانی گشته و فواید بسیاری را به مجموعه ها به ارمغان خواهد آورد.

فنس الکتریکی صنعتی

نصب و اجرای همزمان سیستم حفاظتی پیرامونی فنس الکتریکی و دوربین های مدار بسته

حالت ایده آل حفاظت پیرامونی ، اجرای توامان فنس الکتریکی و نظارت تصویری می باشد .

اجرای سیستم نظارت تصویری به تنهایی پیرامون تاسیسات نیازمند تعداد بیشتری دوربین های مداربسته در فواصل 50 ال 60 متر بوده که با وجود نقاط کور این تعداد افزایش می یابد . با ارسال حجم و سیعی از تصاویر نیازمند اتاق کنترل وسیع و تعداد کثیر نیروی انسانی جهت پایش کنترل مداوم آن ها می باشد.

همچنین طبق تحقیقات ، خیره شدن اپراتور به صفحه مانیتورینگ تصاویر به مدت بیش از 4 ساعت حساسیت چشم را تا حد قابل توجهی کاهش داده و حتی در صورت وجود اتفاق، اپراتور قادر به تشخیص تعارض از طریق سیستم مانیتورینگ نخواهد شد.

چنین سیستمی با در نظر هزینه های بالای دوربین و نیازمندی های پشتیبانی تعمیرات و نگهداری عملا امکان نظارت تصویری آنلاین را به سختی در اختیار بهره دار قرار می دهد.

اما در اجرا توامان طرح حفاظت هوشمند مبتنی بر فنس الکتریکی و سیستم نظارت تصویری با طراحی و جانمایی دقیق و نصب تعداد معدودی دوربین مدار بسته متحرک و چرخان در فواصل 300 الی 500 متری در داخل محوطه ، ضمن پایش محیط داخل در شرایط عادی به محض تعارض به هر یک زون یا زون های منطقه حفاظتی ، دوربین ها از طریق مرکز مدیریت سیستم، دستور چرخش بر ناحیه یا نواحی مذکور و ضبط تصاویر را انجام خواهد داد.

چنین سیستم هوشمندی عملا نیاز به اتاق کنترل وسیع ، تعداد صفحات مانیتورینگ و تعداد بالای نیرو انسانی جهت پایش و کنترل محیط منتفی بوده و با کاهش قابل توجه در تعداد دوربین و هزینه های جانبی یک سیستم نظارت تصویری هوشمند و آنلاین را در اختیار بهره بردار قرار خواهد داد. با توجه به ماندگاری بسیار بالا فنس الکتریکی، چنین سیستم ایده آلی از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه بوده و در بلند مدت مزایا و فواید بسیاری را متوجه مجموعه خواهد نمود.

سیستم فنس الکتریکی صنعتی